آموزش تعمیر ساعت پژو 206 Type A

در فصل گذشته با علت های شایع خرابی دیسپلی پژو 206 Type A  آشنا شدیم , حال در این فصل می خواهیم با نحوه تعمیر عیوبی که در این قطعه (ساعت 206 Type A) شایع است آشنا شویم.

خاموش بودن ساعت پژو 206 Type A :

اگر بعد از وصل کردن برق های ورودی مدار , ساعت 206 خاموش بود و هیچ مقدار آمپری از منبع تغذیه دریافت نمیکرد , نشان از خرابی برد ساعت 206 دارد , حال باید ابتدا دیود های برق ورودی را توسط مولتی متر تست کنیم. ( برای یادگیری و آموزش تست دیود اینجا کلیک کنید.) در این مدل دیسپلی ها سوختن این دیود ها بسیار شایع است. که با تعویض آنها مشکل برطرف خواهد شد.ساعت پژو 206 Type A با ایراد روشن ماندن لامپ ها

اگر با بستن سوییچ خودرو , ساعت و حروف محو شده اما همچنان چراغ های کوچک داخل ساعت روشن بودند , نشان از خرابی ترانزیستور ساعت 206 Type Aدارد , به این صورت که برای رفع این ایراد باید اقدام به تعویض ترانزیستور مربوطه نمود .

گاها این ایراد به صورت چشمی قابل تشخیص بوده , زیرا با دلیل سوختن این ترانزیستور باعث داغ شدن بیش از حد آن شده و باعث تغییر رنگ سطح برد خواهد شد. پس با احتیاط اقدام به تعویض این ترانزیستور نمایید.(برای آموزش تست ترانزیستور اینجا کلیک کنید. )

برای خرید ترانزیستور ساعت خودروی پژو 206 Type A اینجا کلیک کنید.


ساعت پژو 206 Type A با ایراد کم رنگ شدن  , بهم ریختگی یا محو شدن حروف

 اگر بعد ازمدتی حروف و اعداد ساعت خودروی شما کم کم محو شوند , نشان از خرابی یا مشکل در LCD , آیسی میکرو , مقاومت های شنت , برنامه ایپرام , فلت LCD و ... خواهد بود. که با تست و چک کردن هرکدام مشکل برطرف خواهد شد.
برای خرید  ساعت خودروی پژو 206 Type A اینجا کلیک کنید.

برای خرید ترانزیستور ساعت خودروی پژو 206 Type A اینجا کلیک کنید.

برای خرید فلت ال سی دی (LCD) ساعت خودروی پژو 206 Type A اینجا کلیک کنید.

برای خرید برد ساعت 206 Type A  اینجا کلیک کنید.